Przybył z Afryki na Dzień Dziecka

Z okazji Dnia Dziecka, 1 czerwca 2017 roku w Księgarni Świętego Pawła w Lublinie, przy ul. Królewskiej 6 odbyło się spotkanie milusińskich z autorem książki pt. „Przygody słonika Bombika” ks. Bogusławem Zemanem, paulistą.

Od godz. 10.00 do 14.00 przybywały do księgarni kolejne, wcześniej zapowiedziane grupy przedszkolaków. Natomiast o godz. 15.00 na spotkanie z autorem przyszły dzieci ze swoimi rodzicami lub opiekunami.

Spotkania były bardzo radosne. Większość dzieci znała już przygody Bombika. Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w spotkaniach, śpiewały piosenki o słoniku, wykonywały różne zadania. Wreszcie miały okazję spotkać samego bohatera opowieści Bombika, który „przybył na tę okoliczność z samej Afryki”. Przy tej okazji zasypywały słonika różnymi pytaniami.     

Jak możemy przeczytać na stronie: www.edycja.pl - książka pt. „Przygody słonika Bombika” to zbiór pięciu opowieści o jedynym na świecie łaciatym słoniu. Każda z nich zaciekawia i bawi fabułą, ale także pomaga w rozwiązaniu trudnych dziecięcych problemów. „Bajka o łaciatym słoniu” – pomaga pokonać kompleks bycia innym. „Wyprawa Bombika na Smoczą Górę” – prowadzi do zaakceptowania młodszego rodzeństwa. „Pustynna przygoda Bombika” – dotyczy nieposłuszeństwa wobec rodziców i uczy o mocy miłości i przebaczenia. „Bombik i Pralegenda” – pozwala znaleźć rozwiązanie w sytuacji przemocy wśród dzieci. „Tajna misja Bombika” – ukazuje prawdę o szkodliwości kłótni i o wartości współpracy w grupie. Łaciaty słoń Bombik przeżywa sytuacje, które w rzeczywistości spotykają nasze dzieci. Zmagając się z nimi, bajkowy bohater uczy dzieci, jak najlepiej radzić sobie z trudnościami, które niesie życie.

 

© BOMBIK 2010-2019

Projekt i wykonanie: Rhema Group