Edycja Świętego Pawła

Edycja Świętego Pawła jest wydawnictwem katolickim, istniejącym w Polsce od 1986 roku. Jego misją jest szeroko pojęta ewangelizacja poprzez różne nowoczesne środki przekazu. Dlatego też w ofercie wydawnictwa poza kalendarzami, terminarzami oraz książkami dla dzieci i dorosłych znaleźć można płyty CD, filmy DVD i kartki, poprzez które pragniemy docierać do wszystkich, którzy szukają dobrych i bezpiecznych treści. W 2008 roku ukończone zostały wieloletnie prace nad najnowszym tłumaczeniem Pisma Świętego Starego i Nowego Testamentu z komentarzem, za który otrzymaliśmy nagrodę specjalną im. Włodzimierza Pietrzaka, przyznawaną przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”.

Od 1992 roku jedną z kluczowych pozycji w ofercie Edycji Świętego Pawła są kalendarze i terminarze wydawane na najwyższym poziomie edytorskim. Uwzględniając oczekiwania naszych Klientów, od lat zbieramy opinie i błyskawicznie reagujemy na potrzeby rynku. Efektem tego jest profesjonalnie przygotowana oferta, a o jej jakości najlepiej świadczą zadowoleni odbiorcy. Atutem naszych terminarzy i kalendarzy są, zgodne z duchem chrześcijańskim, myśli na każdy dzień lub krótkie rozważania, które w natłoku licznych obowiązków pomagają zatrzymać się i zastanowić nad tym, co w życiu najistotniejsze.

Dzieci to najbardziej wymagająca grupa naszych odbiorców. Dla nich przygotowaliśmy szeroki wybór bajek, które mają za zadanie przez zabawę nauczyć najważniejszych wartości w życiu. Nasze książki, napisane zarówno przez duchownych, jak i świeckich, pozwalają też poznać sylwetki świętych, wywołując przy tym uśmiechy na twarzach najmłodszych.
Rodzice, którzy chcą wychowywać dzieci w wierze katolickiej, wiedzą, jak ważne jest zaznajamianie ich od najmłodszych lat z treścią Biblii. Nasze wydawnictwo przygotowało piękne opowieści biblijne napisane językiem przystępnym dla dzieci w różnych grupach wiekowych: od najmłodszych do tych w wieku szkolnym.
Dla najmłodszych przeznaczone są wykonane z kartonu kolorowe książeczki, które w odpowiedni sposób przekazują treści biblijne. Z opowiadań o przygodach bohaterów dzieci mogą wysnuć wnioski na temat właściwych postaw życiowych.

W ofercie dla najmłodszych nie brakuje także książeczek-poradników, które pomagają przezwyciężyć dziecięce niepokoje i rozwiązywać problemy. Także w życiu dziecka zdarzają się sytuacje, w których nie potrafi się odnaleźć, czuje się zagubione. Dzięki naszym publikacjom także najmłodsi mają szansę zrozumieć przyczyny swoich kłopotów oraz znaleźć sposób, w jaki sobie z nimi radzić.
Które dziecko nie lubi kolorowanek! Nasze książeczki do malowania to dobre połączenie rozrywki, treningu wyobraźni oraz zdobywania umiejętności manualnych. Dziecko ma szansę się wtedy wyciszyć i skoncentrować, a przy okazji świetnie się bawi.
Katechizm dla dzieci to niezbędny podręcznik do nauki prawd wiary. Przygotowaliśmy te wydawnictwa dla dzieci w różnych przedziałach wiekowych, z myślą o doskonałej pomocy dla rodziców i katechetów wprowadzających najmłodszych w świat wiary.
Modlitwa to rozmowa z Panem Bogiem. Dlatego tak ważne jest, by dziecko rozumiało swój pacierz. W naszych książeczkach z modlitwami dziecięcymi dbamy o to, by teksty były proste, a język nie wykraczał poza obszar słownictwa dziecięcego.
Obok książeczek z dziecięcymi modlitwami oferujemy także barwne wydawnictwa z wierszykami, których czytanie lub uczenie się na pamięć może stanowić świetną zabawę, a także jest okazją do przyswajania w prosty sposób wartości, a także treści najpopularniejszych modlitw. Dzieci uwielbiają rymowanki, bo w ten sposób łatwiej mogą wierszyki zapamiętać. Wydawana przez nas poezja dziecięca nie tylko bawi małego odbiorcę, ale także pomaga rozwinąć wyobraźnię, słownictwo, a dodatkowo kształtuje postawę moralną, co stanowi nieocenioną pomoc w wychowaniu. 


Zapraszamy na strony:

www.paulus.org.pl
www.edycja.com.pl

© BOMBIK 2010-2019

Projekt i wykonanie: Rhema Group