Przyjaciele i znajomi Bombika

 

Popo

Hipopotam, który jest wiernym przyjacielem Bombika i towarzyszem jego przygód. Lubi pływanie. Ma młodszego brata. 

Sapiący Bambidu

 

Ostatni żyjący mamut. Najmądrzejsze zwierzę na świecie. Pomógł dziadkowi Bombika odzyskać wzrok, a łaciatemu słonikowi uporać się z problemem plamy na grzbiecie. 

Żalla

 

Papuga z gatunku żako. Wielka artystka, która potrafi mówić, śpiewać, naśladować różne głosy... Zawsze zakłada kapelusz przyozdobiony kwiatami i kolorowe korale. Dzięki niej rodzina Bombika dowiedziała się o smoczym zielu, które uratowało chorą Bomilę. 

Profesor Goryl

 

Mieszka na Smoczej Górze. Jest sławnym lekarzem, którzy z pomocą ziół pomaga chorym zwierzętom.

Dudu

 

Struś, który ciągle biega po sawannie. Towarzyszył Bombikowi w drodze na Smoczą Górę. Z początku źle rozumiał, co to znaczy być czyimś przyjacielem, ale dzięki Bombikowi zrozumiał swój błąd. Pomógł słonikowi na czas dostarczyć lekarstwo dla Bomili.  

Klekotek

 

Bocian, który chętnie opowiada Bombikowi i Popo o swoich przygodach, jakie spotykają go podczas długich lotów pomiędzy Europą i Afryką.  

Dędek i Mędek

 

Dromadery, czyli wielbłądy jednogarbne. Stanowią DeDePOPeR, czyli Drużynę Dromaderów Pustynnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Uratowali Bombika, kiedy zgubił się na pustyni. 

Buwa

 

Stary mądry bawół. Pomógł Bombikowi i Popo, kiedy byli prześladowani przez starszych kolegów Nosa, Ciosa, Wredkę i Szpetkę.

Klemona

 

Kameleon uszaty. Jaszczurka, którą Bombik, Bomila i Popo poznali w czasie tajnej misji. Bawiła się z Bomilą w chowanego.

Szechedan

 

Antylopa oryks. Szef Pustynnego Pogotowia Ratunkowego, które ma swoją siedzibę w oazie Kibaszek. Pomógł Bombikowi uwierzyć w miłość rodziców, która nie zależy od postępowania słonika.

Lampard Błyskawica

 

Tak przyjaciele nazywają starego żółwia lamparciego. Ten mądry żółw ma bardzo dobrą i bogatą pamięć. To on zaśpiewał Bombikowi i Popo starą pralegendę. 

Cios

 

Nim zaprzyjaźnił się z Bombikiem i Popo, należał do gangu Noso i hien, który krzywdził młodsze zwierzęta. Zrozumiał jednak swój błąd i zmienił swoje postępowanie. Pomógł Bombikowi i Popo uratować tonącą antylopę gnu.

Katka

 

Mądra surykatka, która pomogła zrozumieć Bombikowi i Bomili, że kłótnia niszczy a zgoda buduje.

Fru-Fru

 

 
Ptak z gatunku turako. Niechcący upuściła żywy kamień na głowę Bombika. Przez swój przykład dodała Bombikowi odwagi, aby w trudnych sprawach pytać o radę kogoś mądrzejszego.

Pika

 

Okapi, zielarka, która pomaga chorym zwierzętom. Kiedy Bombik przyszedł do niej po maść dla chorego taty, przez przypadek zjadł owoce, dzięki którym słyszał potem rozmowy owadów.

 

 

 

© BOMBIK 2010-2019

Projekt i wykonanie: Rhema Group